Radyo Lider
Müzik neden anıları canlandırır?
Müzik neden kulağa hoş gelir?
Müzik yaşlıların hafızasına iyi gelmiyor
İsmail YK nın yeni imajı

Kuru Fasulye Tarifi

Kuru Fasulye Tarifi

Kuru fasulye dededen toruna yüz yıllardır süre gelen bir yemektir. Kuru fasulyenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Et sevmeyen ve yemeyen kişiler için güzel protein olan kuru fasulye, herkes tarafından sevilerek yenmektedir. Kuru fasulye dededen toruna yüz yıllardır süre gelen bir yemektir. Kuru fasulyenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Et sevmeyen ve yemeyen kişiler için güzel protein olan kuru fasulye, herkes tarafından sevilerek yenmektedir. Kuru fasulye, içerisine giren malzemesiyle muhteşem bir tattır. Yanında pirinç pilâvıyla, değişik turşularla yenilecek tam bir kış yemeğidir. Bereketli olan bu yemeği evinize gelecek misafirlerinize hazırlayabilirsiniz. Bu yemeği ister etli, ister etsiz her şekilde yapabilirsiniz. Yeni evli olup da eşi sevdiği halde kuru fasulye yapamayanlar, bu tariften sonra kolaylıkla bu yemeği yapabileceklerdir. Yazacağımız tarife harfiyen uyarsanız, aynı tadı yakalamış olacaksınız. Burada anlatacağımız kuru fasulye, düdüklü tencerede pişirilecektir. Şimdi kuru fasulyeyi nasıl hazırlayıp pişirmelisiniz. Hemen yeğin yapılışına geçelim.

Kuru Fasulye İçin Gerekli Malzemeleri:

—üç su bardağı kuru fasulye

—üç adet soğan

— bir yemek kaşığı domates salçası

— bir yemek kaşığı un

—on su bardağı kaynamış su

—bir tatlı kaşığı pul biber

—bir tatlı kaşığı karabiber

—bir tutam maydanoz

— İsteğe göre tuz

— dört dişte sarımsak

Kuru Fasulye Yemeğinin Yapılışı:

Öncelikle kuru fasulyeyi akşamdan ılık suyla ıslayınız. Sonra tencereye soğanları doğrayıp, güzelce kavurunuz. Daha sonra salçayı ekleyerek kavurma işlemine devam ediniz. Bir kaşıkla unu ekleyip, kavurduğunuz soğana kuru fasulyeleri ekleyip altını kısınız. Sonra suyu ve baharatları ekleyip düdüklü tencerenin azgını kapatınız. 20 dakika yemeği pişiriniz. Pişen yemeği ocaktan alınız ve yine 20 dakika ağzını açmayınız. Kapağını açtıktan sonra üzerine maydanozları doğrayıp, güzelce servis edebilirsiniz. Yanında ev turşularıyla çok farklı bir lezzet olacaktır. Bu yapmış olduğunuz kuru fasulye, sizlere bol enerji ve vitamin verecektir. Sindirim sisteminizi düzenleyecektir. Romatizmalarından rahatsız olanların yemesi gereken bir bakliyat türüdür. Afiyet olsun.

Yemek Tarifi Etiket : Kuru Fasulye Tarifi Tarifi En Güzel Kuru Fasulye Tarifi Yemek Tarifi

Son Bilgiler
Rastgele Bilgiler

Uzun Sözün Kısası Türkiye'nin Lider Radyosu. Mobil Radyo İndir Radio Lider Canlı Yayın Radyo Dinle Tüm Hakları Saklıdır © 2015