Radyo Lider
Müzik neden anıları canlandırır?
Müzik neden kulağa hoş gelir?
Müzik yaşlıların hafızasına iyi gelmiyor
İsmail YK nın yeni imajı

Minecraft Türkiye'de Yasaklanabilir

Minecraft Türkiye'de Yasaklanabilir

Büyük bir sektör olan ve giderek gelişen video oyun sektörü yine gündemde.

Mahmut Saral - -

Son yılların en popüler oyunlarından bir tanesi olan ve insanların yaratıcı taraflarını ön plana çıkarmaya yönelik özgürlükçü bir yapısı bulunan Minecraft, ülkemizde yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıya.

Özellikle dünden itibaren birçok gazete ve televizyon haber bültenlerinde gündem maddelerinden bir tanesi olarak gösterilen oyun, çocuk yaştaki oyuncuları "kötü etkilediği ve şiddete yönelttiği" iddiasıyla inceleme altına alınabilir ve zararlı bulunduğu takdirde de ülkemizde satışı yasaklanabilir. Konu hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çalışma başlattığı bildiriliyor.

Yurt dışındaki birçok araştırma, video oyunlarının insanlarda dikkat kabiliyetini geliştirdiğini, zekayı olumlu yönde etkilediğini ve kişilerin yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Yaşanan üzücü olaylar ise oyunlarla değil, "kişilerin kendi olumsuz davranışlarıyla" ilişkilendiriliyor.

Minecraft'ın ülkemizde böyle bir konuyla gündeme gelmesi sebebiyle Türkiye video oyun basınındaki birçok isim de duruma tepkili ve oyunların şiddete yönelten değil; eğiten, fayda sağlayan yazılımlar olduğunu belirtiyor.

Minecraft'ın yapımcısının yeni evi, Minecraft'ta böyle görünüyor

Peki siz ne dersiniz bu konu hakkında?

Müzik klipleri, filmler, diziler, oyunlar gibi insanların takip ettiği, eğlendiği ve öğrendiği daha birçok dikkat çekici şey var. Sorun bu yapımlarda mı sizce?

Ufak not: YouTube'da ufak bir gezinti yaparsanız, oyuncuların Minecraft ile birçoğumuz için "inanılmaz" olarak nitelendirebileceğimiz tasarımlara imza attıklarını göreceksiniz. 

07 Şubat 2015  haberler.com

Haber Etiket : Minecraft Türkiye'de Yasaklanabilir, Minecraft Türkiye'de Yasaklanabilir Haberi

Son Haberler

Uzun Sözün Kısası Türkiye'nin Lider Radyosu. Mobil Radyo İndir Radio Lider Canlı Yayın Radyo Dinle Tüm Hakları Saklıdır © 2015